O nás

Kto sme

Sme I.K.M. Reality Staving, stavebná spoločnosť, ktorá je na trhu 29 rokov so sídlom v Banskej Bystrici. Hlavným predmetom našej činnosti je komplexná realizácia stavieb pozemného staviteľstva na území Slovenska a v zahraničí.

Zastrešujeme celý proces výstavby od investičného zámeru, cez projektovú prípravu a inžinierske práce, finálnu realizáciu na kľúč či pomoc pri hypotekárnom financovaní až po správu budov.

 

Ako stredne veľká firma kladieme dôraz predovšetkým na dobré interpersonálne vzťahy a firemnú kultúru. Môžete sa spoľahnúť na náš 42 členný administratívny tím ľudí v profesnej skladbe, ktorí v sebe kombinujú charakter, profesionalitu a odbornosť v príslušnom obore.

Počas dlhodobej existencie našej spoločnosti, sme si dokázali vybudovať sieť spoľahlivých partnerov. V subdodávkach s nami spolupracuje viac ako 400 odborníkov. Dokážeme preto pružne reagovať na požadované zmeny zo strany investorov.

Naším kľúčom k úspechu je profesionalita, kvalita a korektný prístup ku klientom. Na základe týchto hodnôt si dovolíme povedať, že počas našej existencie sme zrealizovali už viac ako 1300 stavieb.

 

Peter Kováč st.

,, Víťazstvom pre mňa, je dávať ľuďom prácu a udržiavať kvalitu vytvorených diel, na ktorú možeme byť právom hrdí. ,,

História I.K.M.

História našej firmy sa začala písať tesne po konci Nežnej revolúcie, 13. januára 1990, keď spoločnými silami založili páni JUDr. Juraj Klimo, Ing. Peter Kováč, Ing. Štefan Maťuš a Ing. Vladimír Vigaš prvé stavebné družstvo v ČSSR s názvom K.K.M.V. Reality Staving družstvo.

Cieľom podnikania bola akvizícia pozemkov, realizácia pozemných stavieb a ich následný predaj resp. prenájom. V priebehu dvoch mesiacoch sa firma rozšírila na 40 zamestnancov, prišla prvá zákazka – vybudovanie Pošty v Ponikách a zároveň vyšiel v časopise Pravda o nás článok „ Nasadni na správneho koňa“.

Vďaka dynamickému rozvoju a možnostiam v 90. rokoch na Slovensku, sa firma v roku 1991 preskupila na právnu formu s.r.o.. S novou právnou formou sa preskupili aj majetkové podiely. Odvtedy sú vlastníkmi firmy páni Peter Imrich, Ing. Peter Kováč a Ing. Štefan Maťuš, ktorí vytvorili spoločnosť s názvom I.K.M. Reality Staving s.r.o..

 

Ing. Peter Kováč st.

,,Našou víziou bolo zúčastniť sa na premene, zveľadení mesta Banská Bystrica, a budovať vlastné investičné projekty... ,,

Vďaka tejto vízii sa rozbehol pilotný projekt spoločnosti nazvaný Belveder v roku 1994, ktorý postupne budujeme doteraz.

I.K.M. bolo odvtedy aktívne nielen na území Slovenskej republiky, ale aj v zahraničí,  kde sme vybudovali projekty v Nemecku ako napríklad Arge Poseidon House v Hamburgu, Polyfuncionall House Cirkel v Hertene, Nemocnicu v Strassbourgu, alebo kompletnú rekonštrukciu Národnej knižnice zo 14.storočia v Nižnom Novgorode, v Rusku.

Naposledy sme zmenili právnu formu na akciovú spoločnosť 10. marca 1997 a odvtedy naďalej úspešné realizujeme výstavby na zákazku a vlastné investičné projekty ako Belveder v Banskej Bystrici, alebo Projekt Moskovská / Strážnická Residence a Kozia 7 Residence v Bratislave.

Dúfame, že naša spoločnosť sa bude naďalej rozrastať a naši zamestnanci Vám budú spoločnými silami prinášať radosť v podobe príjemného bývania a prostredia, kde sa Vy a Vaša rodina budete cítiť ako doma.

Tešíme sa na budúce projekty a spoluprácu s Vami.

I.K.M. Reality Staving

Pozrite si naše nové video, ktoré sme pre Vás vytvorili aby ste nás mohli bližšie spoznať..

CERTIFIKÁCIA

Spoločnosť má vybudovaný funkčný a priebežne zlepšovaný systém manažérstva kvality. Je držiteľom platných certifikátov ISO 90001 : 2015, ISO 45001 : 2018, ISO 14001 : 2015 a QS 10006 : 2018 ktoré si môžete otvoriť kliknutím na odkaz.

AK MÁTE NA NÁS OTÁZKY,
NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ

Radi vám pomôžeme a poradíme ohľadom našich projektov alebo realizácie nového projektu, môžete nás kontaktovať na tel. čísle +421 48 413 4455 alebo +421 48 413 4453
prípadne e-mailom ikm-bb@ikm.sk.